DIY: Papierowa/skórzana kopertówka Hermès JigèJakiś czas temu na stronie Hermès  pojawiła się ciekawa rzecz. Po wejściu na którąś stronę z kolei (na prawdę nie wiem jak) znalazłam coś, co baaardzo mnie zaciekawiło {klik}. Torebka Hermès, którą można mieć właściwie za darmo? Brzmi niewiarygodnie, ale to prawda! Kopertówkę model Jigè można sobie bowiem... wydrukować! Niestety minusem jest to, że papier jest nietrwały, więc albo można spróbować z odrobinę trwalszym papierem do zdjęć (wtedy można wybrać z dostępnych wzorów: słoń, pałeczki, rośliny (?), motocyklista, szkielet lub biała bez wzorów, którą możemy dowolnie ozdobić). Wtedy, aby ją wykonać wystarczą nam tylko: drukarka, papier, nożyczki i klej. Taka torebka będzie służyć nam bardzo długo (jeśli postawimy ją na półce i będziemy na nią tylko patrzeć). Ja postanowiłam zrobić ją jednak bardziej trwałą. Poniżej instrukcja, czyli jak zrobiłam swoją kopertówkę Hermès.


Czego będziemy potrzebować?

♥ Sztucznej skóry w dowolnym kolorze;
♥ Szablonu torebki (ja wydrukowałam powiększony na dwie kartki ten biały);
♥ Nożyczek;
♥ Kredy;
♥ Igły i mocnych nici (ja miałam tylko białe : D);
♥ Pistolet do klejenia na gorąco;
♥ Dno z torby ekologicznej (lub coś innego w tym stylu).


Kroki

1. Drukujemy i wycinamy szablon. Odrysowujemy go kredą na lewej stronie skóry (warto zaznaczyć sobie też miejsce przyklejenia literki "H" i zgięć widocznych na szablonie).

2. Wycinamy poszczególne elementy. 
3. Literę "H" ciężko byłoby zszyć, dlatego możemy iść na łatwiznę i skleić ją klejem na gorąco (łatwo się odkleja, więc trzeba robić do dokładnie).
4. Dwa "trójkąty" to nasze boki, więc przyszywamy je najpierw z jednej strony, a następnie z drugiej do brzegów największego elementu. Warto zwrócić uwagę, że po 1. podstawy naszych trójkątów muszą być skierowane w stronę przyszłej "klapki", czyli tak jak na zdjęciu powyżej; po 2. dziwne by było, gdybym czegoś nie schrzaniła, więc zamiast przyszywać tak jak ja, lewą stronę do lewej, lepiej zrobić to skórą do skóry. Chyba, że chcecie mieć tak jak ja, zmodyfikowaną wersję Jigè, w której boki wychodzą na wierzch, zamiast chować się do środka. (Porównajcie moje końcowe zdjęcie, a zdjęcia na stronie Hermès).
5.  Przekręcamy torebkę z lewej strony na prawą, przyszywamy pasek "zapinający" z tyłu i przyklejamy klejem na gorąco "H" z przodu torebki.
 6. A teraz wytłumaczę po co potrzebne jest dno z torby ekologicznej. Otóż skóra nie jest sztywna i na obecnym etapie naszą torebkę ledwo można utrzymać w ręce. Aby temu zaradzić musimy w środku, na klapce i na pasku zamocować coś, co będzie takim jakby stelażem. Moja genialna Mama wpadła na pomysł, że przecież możemy przykleić w środku coś sztywnego, czyli... dno z torby ekologicznej. Z pomocą przychodzą nam nożyczki, linijka i klej na gorąco. Mam nadzieję, że wiecie co teraz trzeba zrobić ; ).
 7. Gotowe! Cieszymy się z naszej własnej Hermès Jigè! (Na moim zdjęciu skóra wyszła jak niebieska, ale tak na prawdę jest czarna, dziwne światło).

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!

Popularne posty z tego bloga

6 etykiet na letnie przetwory