DIY: przybornik na długopisy

Jakiś czas temu wpadłam na pomysł zrobienia sobie nowego pojemnika na wszelkiego rodzaju długopisy, ołówki i kredki. Miałam kilka warunków: dostęp do przyborów musiał być łatwy i musiały być one posegregowane, dodatkowo pojawił się kolejny warunek - chciałam mieć przybornik jak najszybciej to było możliwe, dlatego brałam pod uwagę tylko to, co miałam w domu. Tak narodził się pomysł sklejenia słoików.

Swoją drogą, okazał się bardzo funkcjonalny. Sama byłam zdziwiona jak wygodne jest trzymanie długopisów w słoiku... to brzmi dość dziwnie, ale tak właśnie jest. Konstrukcja dzielnie służyła mi przez kilka miesięcy, aż do momentu, gdy zachciało mi się ją upiększyć.

Miałam w planach użyć na nich farbę w sprayu, która tworzy efekt matowego szkła. Pomalowałam dwie warstwy i doszłam do wniosku, że przydałaby się jeszcze jedna. Niestety, przez pomyłkę wzięłam srebrną farbę i nawet nie zauważyłam. Zorientowałam się dopiero, gdy nacisnęłam dyszę. Oczywiście nie pomalowałam całości na srebrno, bo to jednak zbyt duży przedmiot, a pomalowany na srebrno przytłoczyłby całe biurko (i pewnie nie tylko biurko).

Wykonanie jest bardzo proste, bo jedyne czego potrzebujemy to litrowe słoiki i pistolet z klejem na gorąco.

Dobrze jest ustawić je na jakiejś płaskiej powierzchni, chyba że chcemy ułożyć z nich jakieś fantazyjne kształty/kostrukcje. Przydają się też dodatkowe ręce, zwłaszcza że słoiki trzeba trzymać podczas klejenia bo się rozjeżdżają.

Ostatnio mam jakąś fazę na słoiki (zaczęła się chyba tutaj) i na chwilę obecną mam ich w pokoju chyba z 6. Każdy z nich jest inny, mam w planach pokazać Wam jeszcze inny sposób na słoiki. Mam tyle pomysłów na użycie i dekorowanie słoików, a że to dość tani materiał to mogę się wyżyć : ).

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!

Popularne posty z tego bloga

6 etykiet na letnie przetwory