DIY: marmurowa obudowa na laptopa


Mój Sony Vaio ma 4 lata, więc jak na komputer jest już staruszkiem. Jednak dopóki rok temu nie zaczęłam wozić go ze sobą z domu do mieszkania w Krakowie wyglądał prawie jak nowy. Niestety częste podróże bynajmniej nie służą klapie komputera. Pojawiły się na niej rysy i przetarcia, które mnie, jako okropnej perfekcjonistce, bardzo przeszkadzały.


Nie pamiętam już jak trafiłam na ten post Agnieszki, ale dzięki niemu doznałam oświecenia. Wystarczy kupić okleinę meblową (ja swoją oczywiście kupiłam na allegro, jakżeby inaczej) i to wszystko! Jeśli chodzi o wzory i kolory, ogranicza nas tylko wyobraźnia (i wzornictwo producentów, ale jeśli o to chodzi to wybór jest ogromny).


Czego będziemy potrzebować?

• okleina meblowa,
• linijka,
• ostry nożyk

Kroki:

1. Czyścimy klapę komputera spirytusem salicylowym lub płynem do mycia ekranów i czekamy aż wyschnie.
2. Mierzymy laptop i wycinamy kawałek okleiny większy od wymiarów naszego komputera o jakieś 1-2 centymetry,
3. Zaczynamy odklejać brzeg. Bardzo powoli przyklejamy do klapy, jednocześnie odciągając papier zabezpieczający i wyrównując górę linijką, żeby nie powstały nam pęcherzyki powietrza.
4. Nadmiar papieru z brzegów odcinamy ostrym nożykiem.
5. Jeżeli jakieś pęcherzyki i tak się pojawiły, można usunąć je przez małej dziurki zrobione igłą lub szpilką.
(Opcjonalnie: 6. Jeżeli czujecie potrzebę uwolnienia logo producenta spod naklejki, właśnie teraz jest na to czas. Ja tego nie robiłam, bo zwyczajnie mi się nie chciało)

Moje brzegi (zwłaszcza te zaokrąglone) nie są idealnie równe, co trochę mnie denerwuje, ale dzięki temu, jeżeli marmur mi się znudzi, będę mogła z łatwością go odkleić i wymienić na coś innego. Do kompletu z klapą dołożyłam jeszcze marmurową spację :).

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko napisane jest w poście ;) To okleina meblowa do kupienia na allegro lub w sklepach budowlanych.

   Usuń
 2. Super pomysł! Czy okleina meblowa nie zniszczy mi laptopa i czy będzie ją łatwo odkleić? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łatwo ją odkleić, a ta, którą miałam nie zostawiła po sobie ani śladu.

   Usuń
 3. Kochana, masz może link do tej okleiny, którą Ty wybrałaś? Zastanawia mnie, czy każda inna, jaka jest dostępna na allegro, "nie zrobi krzywdy" (czyli np. po odklejeniu, nie oberwie się przy okazji lakier z laptopa :D )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tę okleinę kupowałam już lata temu i nie mam linka. Ale raczej żadna nie powinna zrobić krzywdy komputerowi. Możesz ewentualnie spróbować na małym kawałku gdzieś na brzegu obudowy, ale nie sądzę żeby cokolwiek mogło się stać, bo ten klej nie jest jakiś supermocny.

   Usuń
 4. Chciałam zamówić specjalna okleina na laptopa a się okazało, że wystarczy taka meblowa, które nota bene zamówiłam, aby okleic sobie tace do zdjęć 😅 no więc działam z laptopem. Mam nadzieję, że mi wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!

Popularne posty z tego bloga

6 etykiet na letnie przetwory